Základní škola Zlaté Hory

Dějepisná olympiáda

Víte, co je to calta, okruží či fraucimor? Co bylo úkolem purkrabího nebo co je to mluvící znak? Tyto a mnohé jiné záludnosti čekaly na žáky ve školním a okresním kole dějepisné olympiády.

Akce je určena žákům osmého a devátého ročníku. V tomto školním roce je tématem Šlechta v proměnách času. Tak milovníky historie čekala procházka středověkými a novověkými dějinami. Součástí otázek bylo bydlení, způsob života i rozdělení středověké společnosti. Školního kola (21.1. 2022) se zúčastnilo devět žáků. Úspěšní řešitelé postoupili do okresního kola.

V okresním kole nás reprezentovaly žákyně Agáta Švajdová a Veronika Rendová z osmého ročníku, z devátého ročníku pak Ondřej Zbožínek. Okresní kolo se konalo dne 22.3. 2022 v Jeseníku. Zde se museli soutěžící vyrovnat s množstvím textu, archaickým jazykem i řadou nezvyklých pojmů. Ověřili si znalost římských čísel i orientaci v historických pramenech. Jak vše dopadlo?

Obě děvčata získala pěkné dělené šesté místo, Ondřej se umístil na místě osmém. Okresního kola se zúčastnilo 25 soutěžících. Všem třem žákům gratuluji k umístění a těším se na setkání s minulostí i v běžných hodinách.

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com