Základní škola Zlaté Hory

Divadlo Opava

Výlet za babičkou Drsňačkou do Opavy

Opravdu nevšední název pro divadelní hru určenou pro děti školou povinné. Stačí popustit uzdu fantazie, a každý z nás si pod slovem Drsňačka představí něco úplně jiného.

Kouzlo celé hry je v tom, že hlavní hrdina Ben je vlastně úplně normální jedenáctiletý chlapec, který má svá trápení i sny, ale ze strany rodičů moc pochopení nevidí, neboť si představují životní dráhu svého jediného syna úplně jinak.

Ben, jako spousta dětí jezdí odmalička každý pátek ke své babičce, aby si rodiče mohli páteční večer v klidu užít a věnovat se své zálibě společenskému tanci. V jedenácti letech už však nechce být pro nikoho malým Beníkem a už vůbec nemá rád vše tak, jako dříve. Večery u babičky se mu zdají být velmi nudné, a to až do dne, kdy babička nastraží svoje šperky tak, aby je Ben našel a vymyslí si, že je známá lupička „Černá kočka.“ Tím si Bena okamžitě získá, ale netuší, jak velkou touhu po dobrodružství v Benovi vyvolá. Společná loupež, kterou Ben připraví má být opravdu unikátní. Ben a Černá kočka se totiž rozhodnou ukrást korunovační klenoty z ostře střeženého Londýnského Toweru.

Hra Babička Drsňačka se nám velmi líbila. Z počátku žáci viděli, kolik toho asi mají s Benem společného, a jak může být stereotyp nudný. Postupně však přichází na poznání, jak rychle se v životě může vše změnit, a že všechno jednou skončí.

Za výborné herecké výkony a nevšední zážitky děkujeme hercům Opavského divadla.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat vedení SRPŠ za příspěvek na vstupné. Díky tomu se zúčastnili všichni žáci naší třídy.

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com