Základní škola Zlaté Hory

Lyžařský výcvik na běžkách

Po několika letech se letos podařilo uskutečnit běžkařský výcvik téměř v plném rozsahu, i když poslední den jsme nakonec raději zvolili pěší výlet. Ale vezměme to od začátku. Kromě slibného počasí a stavu sněhové pokrývky byl letos i poměrně velký zájem ze strany žáků – nakonec jich sice výcvik zahájilo 19 z původně přihlášených 24, ale i to bylo poměrně dost. V dalších dnech se ovšem počet účastníků snižoval až k 11 poslední den…

První 3 dny, od středy do pátku, bylo krásně a po upravených stopách byla radost jezdit. Procvičovali jsme jízdu ve stopě, ale i sjíždění z kopečka k tůňce, do které se naštěstí nikdo netrefil. Přes víkend bylo hodně teplo, takže sníh hodně povolil, a protože se pře noc na pondělí zase ochladilo, čekal na nás velmi tvrdý povrch a nepříjemný silný vítr. To vedlo ke zkrácení pondělního výcviku a rozhodnutí, že v úterý necháme lyže doma (nebo ve škole) a vyrazíme pěšky. Prošli jsme se opravdu důkladně – nejprve k Mechovému jezírku a potom jsme sešli kolem mlýnů až do Zlatých Hor – podle měření paní učitelky Krätschmerové to bylo něco přes 16 km.

Cestou od Mechového jezírka si nás dokonce natočila Česká televize do reportáže o řádění kůrovce🙂 a několik dalších fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com