Základní škola Zlaté Hory

NA PALUBU!

NA PALUBU! To bylo heslo, které se vinulo celým výletem našich pruhovaných námořníků z 1. A. Na cestu jsme se dlouho připravovali. Trénovali jsme počítání, aby se nám nikdo neztratil, zdokonalovali jsme cestování hromadnou dopravou – s naším heslem “baťůžky na břušky” jsme byli velice skladní a do autobusu i do vlaku jsme se krásně vešli i s ostatními cestujícími. 

V úterý 14. 6. 2022 jsme vyrazili autobusem do Jeseníku, prošli si centrum a na náměstí se nasvačili – však víte, svačina je na výletě skoro vždy to nej… Dalším autobusem jsme se přesunuli do lázeňského areálu. Když vystoupíte přímo před cukrárnou, je plán úplně jasný – zmrzlina!
 

Teď je zapotřebí získanou energii rychle využít – k tomu se nejlépe hodí lanové centrum a super klouzačky. Nahoru, dolů, nahoru, dolů – energií je ale potřeba i trochu šetřit. Takže naobědvat, zchladit nožky a ruce před 4,5 km putováním do dalšího přístavu, kterým jsou Jeskyně Na Pomezí. Cesta nám rychle ubíhala a bylo nám divné, že jdeme tak dlouho a hora Praděd putuje stále s námi 🙂

   
  

Vše jde podle plánu a po druhé hodině jsme již na místě – teď se těšíme na nákupy suvenýrů, na odpočinek a občerstvení, protože prohlídku jeskyní máme až v 15:00. Naštěstí všichni stihli najít ten nejlepší dárek pro všechny své blízké a dokonce se nám povedlo dovézt je všechny až domů. V jeskyních se nám moc líbilo, což dokazovaly také naše všetečné otázky. A kdyby některým odvážným námořníkům nemrzla kolena v kraťasech, byli bychom tam asi dodnes 🙂

   

Teď už jen dorazit zpět na nádraží a nasednout do vlaku směr Mikulovice. A pro někoho to bylo opravdické “poprvé”. I když jsme dvakrát přestupovali, nikoho jsme neztratili a jízdy jsme si parádně užili.

Už jsme skoro v cíli naší plavby, ale co v Mikulovicích s volnou hodinou před odjezdem domů? To je jednoduché – to takhle jdete z vlaku na autobus, čtete si nápisy na obchodech (a to my prvňáci už parádně umíme) a najednou vidíte: Přístav… Restaurace Na palubě… Ale to je náhoda, to se hodí, nešel by se třeba někdo zeptat, jestli nemají volná místa u stolu pro 17 unavených námořníků? I šel – chopili se toho Verča a Paťa a vyšlo to! Na Palubě už nás čekal pan majitel – kapitán a poslední překvapení předčilo všechna naše očekávání. Na terase pro nás byla připravena námořnická párty – všichni u jednoho stolu, tak jako plujeme společně na naší třídní lodi, pro každého výborná malinová domácí limonáda a čtvrtka pizzy! Na žádné párty nechybí muzika – tu jsme si ale obstarali sami a naposledy jsme si zazpívali naši námořnickou písničku.
Únava byla rázem ta tam, energie zase na rozdávání a o veselé příhody chlapců po návštěvě WC taky nebyla nouze. Vůbec nám nebylo divné, že šli během půl hodinky třikrát 🙂 Ti, co pánské toalety v této restauraci znají, ví své. A kdo neví, tak trefovat míček do branky v pisoáru je přece nejlepší zábavou celého výletu! Ale vážně – moc děkujeme za připravenou hostinu i ochotu pana “kapitána” zahrát s dětmi tak trochu divadlo. Do poslední chvíle totiž i rodiče vydrželi a dětem nic neprozradili.

   

A teď už jen stihnout autobus domů, což se nám povedlo. Všichni zvládli celý den obdivuhodně a my dvě s paní asistentkou Evou jsme na naše děti moc pyšné. K mému překvapení jsme se na druhý den sešli úplně všichni a povídáním zážitků o výletu jsme strávili skoro celý den. Moc jsme si náš den užili – tak zase za rok, námořníci!

 

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com