Základní škola Zlaté Hory

Preventivní práce Policie ČR

V průběhu měsíce března nás několikrát navštívil pan Stanislav Poskočil z Obvodního oddělení PČR ve Zlatých Horách. Se všemi žáky 2. – 5. ročníku postupně uskutečnil interaktivní program, který měl za cíl seznámit děti s prací policie a s důsledky některých projevů rizikového chování.

Děti byly do čtyřhodinového programu zapojeny aktivně a mohly si vyzkoušet nejrůznější situace na vlastní kůži. Zjistily, jak těžké je vytvořit identikit zlé čarodějnice, která nám nenápadně ve třídě odcizila nádobu s dobrotami. “Policejní hlídka” dostala za úkol vysledovat zloděje v prostorách školy a byla úspěšná – odměna byla zpět ve třídě. Každý z nás si domů odnesl svůj otisk prstu. Překvapením bylo také zjištění, co s naším dechem způsobí pralinka nebo ústní voda. Děti si vyzkoušely svou obratnost a rychlost, chůzi po “živém přechodu pro chodce”, prohlédly si vybavení policisty aj.

Za přípravu a realizaci programů panu Poskočilovi moc děkujeme – strávil u nás dohromady více než 20 hodin, na což je u našich žáků potřeba hromada energie. Ta nechyběla, stejně jako nadšení pro práci s dětmi. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Next

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com