Základní škola Zlaté Hory

Setkání se spisovateli

Setkání se spisovateli – besedy o knížkách a filmech s žáky druhého stupně ZŠ

Měsíc únor byl plný setkání se zajímavými lidmi.

První dvě setkání proběhla 20. 2. 2019. Hostem v naší škole byl pan Jiří Walker Procházka, autor komiksů, scifi příběhů i detektivek pro dospělé. Pro žáky sedmého ročníku bylo připraveno téma Komiksy hravé i dravé, žáci se ponořili do světa akčních hrdinů, nadpozemských bytostí i příšer. Seznámili se s historií komiksů, stali se na chvíli ilustrátory a tvůrci komiksu.

Pro žáky osmého a devátého ročníku bylo připraveno téma Průlet fantastickými světy. Žáci se seznámili s různými podžánry fantasy literatury, jejich hlavními hrdiny i historií tohoto žánru. Někteří jedinci excelovali svými znalostmi scifi a fantasy literatury a filmu. Jiní obdivovali zapálený přístup pana Procházky. Řada dětí si tato setkání užila, jiné žáky beseda neoslovila.

Třetí setkání proběhlo dne 27. 2. 2019 v multifunkčním volnočasovém centru ve Zlatých Horách. Žáci šestých ročníků se setkali s panem Danielem Vydrou, spisovatelem a tvůrcem komiksů. Děti se nejdříve seznámily s historií i principy komiksu, poté si ve skupinách prakticky vyzkoušely roli scénáristů, ilustrátorů i herců – své výtvory jednotlivé týmy ihned také prezentovaly přímo na pódiu. Někteří žáci, tak v sobě objevili netušené, především herecké nadání.

Děkujeme oběma spisovatelům za možnost nahlédnout do jejich světa. Věřím, že setkání byla inspirací nejen pro děti.

Setkání proběhla ve spolupráci s městskou knihovnou Zlaté Hory a sdružením MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II. Děkujeme.

Za organizátory: Hana Výtisková a Hana Gabriš Syptáková

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com