Základní škola Zlaté Hory

Volejbalové turnaje děvčat a chlapců

Tradiční školní turnaje se letos hrály během posledního dubnového týdne. Holky hrály o Putovní sako poosmnácté, takže turnaj je vlastně plnoletý. 🙂 A kluci hráli o Zlaté trenýrky dokonce podvacáté – pěkné jubileum.

 

Původní termín – přelom března a dubna – byl volejbalově optimální, třeba družstva z okresu Bruntál si ráda testovala formu před svým okresním kolem. Jenže bylo čím dál komplikovanější kličkovat mezi Velikonocemi, závěrečnými testy v Polsku a příjmačkami na SŠ u nás, v posledních letech jsme s termíny dost hýbali. A letos hrála Osoblaha dokonce den po krajském kole.

O sako se hrálo v úterý 24.4. v Paczkově, kde je výborná spolupráce s Gminnym Centrem Sportu i Rekreacji. Devět družstev bylo rozlosováno do dvou skupin a na třech hřištích se podařilo nebývale rychle odehrát zkrácené zápasy první fáze turnaje. Potvrdilo se, že favority budou Přerov, Nysa, Paczków a Kopřivnice. V play-off nedošlo k žádnému překvapení, našemu družstvu patří konečné 6. místo a parádním vyvrcholením celého turnaje bylo skvělé a herně velmi kvalitní finále mezi Nysou a Přerovem, které vyhrál polský tým. Výsledky turnaje. Nás reprezentovala sestava: Adéla Brňáková, Zuzka Hefková, Katka Gotthardová, Radka Gotthardová, Bára Kahounová, Sofja Klopcová, Natka Kotasová a Bea Závěšická.

 

O trenýrky se hrálo o dva dny později v naší tělocvičně. Bohužel jsme letos nedokázali poskládat chlapecké družstvo. Zúčastnila se čtyři družstva, což byl na jednom hřišti v podstatě optimální počet. A turnaj byl vyrovnaný jako snad nikdy. Myslel jsem si, že se trenýrky po osmnácti letech vrátí do Česka, ale Kopřivnice se během turnaje začala utápět ve vlastních problémech. A Osoblaha, která vyhrála základní část, ve finále po prvním setu s velkým zvratem a nesmírně vyrovnaném druhém setu prohrála s Głuchołazy. Výsledky turnaje.

 

Tomáš Novotný

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com