Základní škola Zlaté Hory

Zápis do 1. třídy – poprvé on-line

Stejně jako většina výuky  v tomto školním roce probíhal i zápis distančně – což vlastně znamenalo jenom vyplnění a odevzdání formulářů.

Protože se naše paní učitelky nechtěly úplně vzdát setkání s dětmi, škola nabídla zájemcům možnost on-line zápisu přes GoogleMeet. Ve školce nám vyšli vstříc a zjistili, kdo z rodičů a dětí by měl zájem, a pak už stačilo přes SMS a maily domluvit termín.

Děti plnily podobné úkoly, jako by byly ve škole – povídaly si s paní učitelkou o sobě, své rodině, co rády dělají. Ukázaly, jak zvládají počítání, jak se orientují v prostoru, které barvy mají v oblibě. Nakreslily také pro paní učitelku obrázek, který jejich rodiče poslali mailem, a dokonce si i společně zacvičili.

Přestože to pro většinu dětí (a i pro některé z rodičů) byla první zkušenost s on-line „výukou“, všichni to zvládli na jedničku. Děti byly velmi bezprostřední a neměly žádný problém s navázáním kontaktu.

Za odměnu a jako potvrzení přijetí mezi školáky děti dostaly diplom, ale nejspíš i bez něj by všichni byli s průběhem zápisu velmi spokojení.

Comments are closed.
RODIČE NEPŘEHLÁDNĚTE INFORMACE
Všechny důležité informace ze Základní Školy ve Zlatých Horách.
Zobrazit
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com